Doonorsugurakkude (doonormunarakkude või doonorseemnerakkude) kasutamine on õigustatud, kui last soovivatel inimestel oma sugurakke ei leidu või nende kvaliteet on oluliselt langenud. Samuti, kui oma sugurakkudest sündinud lapsel on suur tõenäosus raske päriliku haiguse avaldumiseks. Doonorsugurakkude kasutamine on lubatud ka naistel, kes ei ole leidnud sobivat partnerit.

Nova Vita kliinikus on võimalus kasutada nii doonorseemnerakke kui ka doonormunarakke. Tänu sugurakkude doonoritele oleme saanud aidata igal aastal kümneid paare, kellel muud moodi poleks võimalik lapseootele jääda.

Enne dooonorsugurakkude kasutamist antakse paarile ülevaade raviga seotud õiguslikest, psühholoogilistest ja eetilistest asjaoludest.

Meie munarakudoonorid on vabatahtlikud terved 19 – 33 aastased naised. Paljudel neist on juba omal lapsed. Teatud juhtudel võib munarakkude loovutajaks olla ka viljatu naise lähisugulane (nt õde). Nova Vital on oma munarakupank, kus säilitatakse eelnevalt külmutatud doonormunarakke. Külmutatud doonormunarakkudega pääseb protseduurile varem ja nende kasutamine võimaldavad planeerida protseduuri paarile sobival ajal.

Spermat saab annetada terve 18–40 aastane mees. Nova Vita’s on oma spermapank, kus säiliatakse kohalike doonorite annetatud seemnerakke. Soovi korral saab klient ise tellida kliinikusse doonorseemnerakke mõnest teisest Euroopa spermapangast.

Eestis on sugurakkude doonorlus anonüümne. Viljatusravi saaval paaril on võimalik teada ainult doonori bioloogilisi ja sotsiaalseid andmeid nagu rahvus, nahavärv, haridus, perekonnaseis, laste olemasolu, pikkus, kehaehitus, juuste ja silmade värv.

Paluge endale helistada