Paljud paarid on mures, kas nad saavad lapsi. Ebakindlus suureneb, kui lapseootele ei jääda ka pärast kuudepikkust üritamist. Võtke meiega julgesti ühendust hiljemalt siis, kui teie lapsesoov pole aasta jooksul täitunud.

Viljatus võib puudutada pea iga kuuendat paari. Meie kogenud arstid teevad vajalikud uuringud, et selgitada viljatuse põhjuseid ning igale paarile koostatakse individuaalne raviplaan. Isegi, kui alati ei selgu viljatuse konkreetne põhjus, saab viljatust üldjuhul ravida. Lõpuks otsustab paar alati ise, millisteks raviprotseduurideks ja millal nad valmis on. Ligikaudu 80–85% paaridest saab tänapäeva viljatusravi meetodites abi.

Esimesel visiidil küsitleb arst paari ja uurib hoolikalt kõiki võimalikke viljatust põhjustavaid tegureid paari tervislikus seisundis ja elustiilis. Üldjuhul tehakse naisele günekoloogiline läbivaatus ja ultraheliuuring. Mehele tehtavate uuringute kohta koostatakse täpsem plaan siis, kui spermaanalüüsi vastused on käes.

Paarile koostatakse üksikasjalik plaan kõigi vajalike uuringute jaoks ja antakse ülevaade lastetuse ravi meetoditest. Kui lastetust on juba varem mujal uuritud või ravitud, siis on soovitatav kõik asjakohased dokumendid esimesele konsultatsioonile kaasa võtta.

Kõigepealt püütakse lastetusuuringutega leida vastus järgmistele küsimustele.
– Kas naisel küpseb ja ovuleerub igas kuus munarakk?
– Kas mehe spermas on piisavalt liikuvaid seemnerakke?
– Kas sugurakud saavad kohtuda ehk kas naise munajuhad on avatud?