Ovulatsiooni esilekutsumine

Ovulatsiooni esilekutsumine tähendab hormoonraviga tekitatud ovulatsiooni ehk munaraku küpsemist ja eraldumist. Hormoone võidakse manustada tablettidena või nahaaluste süstidena. Ravi edenemist jälgitakse iga paari päeva järel ultraheliuuringuga ja vajaduse korral vereproovist tehtud hormoonianalüüsiga. Eesmärgiks on lasta valmida 1–2 folliikulil.

Seda ravimeetodit kasutatakse siis, kui naisel on ebaregulaarne menstruatsioonitsükkel või kui seda polegi. Kui naise oma menstruatsioonitsükkel toimib, saab hormoonraviga toetada folliikuli arenemist ja munaraku eraldumist.

Viljastamine

Viljastamine (intra uterine insemination, IUI) on meetod, kus spermaproovist eraldatud parimad, liikuvad seemnerakud viiakse ovulatsiooni ajal peenikese kateetri abil naise emakaõõnde. Viljastamist saab teha naise loomuliku menstruaaltsükli või hormoonraviga esile kutsutud ovulatsiooni ajal. Viljastamist kasutatakse sageli esimese viljatusravimeetodina mehest tuleneva või väljaselgitamata põhjusega viljatuse korral.

Doonorsugurakuga raviprotseduurid

Doonormunarakke või -seemnerakke võidakse kasutada siis, kui last soovivatel inimestel oma sugurakke ei ole, need ei toimi või kui oma sugurakkudest sündinud lastel oleks raske päriliku haiguse suur risk. Meie kliinikus on võimalus nii doonorseemnerakke, kui doonormunarakke. Doonorite abiga saadud lapsed on õnnelikuks teinud mitmeid kümneid perekondi igal aastal. Ravime ka naispaare ja üksikuid naisi.

Doonorsugurakkudega tehtavale ravile eelneb alati vestlemine raviga seotud õiguslikest, psühholoogilistest ja eetilistest asjaoludest. Meie munarakudoonorid on vabatahtlikud terved 19 – 34 -aastased naised. Enamikul neist on juba omal lapsed. Spermat saab annetada terve 18–40-aastane mees. Nova Vita’s on oma spermapank, kust võime pakkuda klientidele kodumaiseid sugurakke. Soovi korral saab klient ise tellida kliinikusse spermat teistest Euroopa spermapankadest.

Kehaväline viljastamine »

Kehaväline viljastamine (in vitro fertilisation, IVF) on tõhus raviviis eri põhjustel viljatuse raviks.